SERVICE OVERVIEW

Pompy ciepła – AC KLIMATYZACJA – WARSZAWA

Pompa ciepła wykorzystuje ogromne ilości energii cieplnej które utrzymują się w naturalnych pokładach. Konstrukcja pompy ciepła umożliwia pozyskanie energii cieplnej z różnych źródeł, np. ziemia, powietrze, woda. Źródła te z racji niskiej temperatury nie nadają się do bezpośredniego wykorzystania, ale właśnie dzięki pompie ciepła możliwe jest pozyskanie tej energii w sposób ekonomicznie opłacalny.

Pompa ciepła jest maszyną cieplną wymuszającą przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w:

 • gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki),
 • przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu),
 • klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń),
 • chłodnictwie,
 • ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza),
 • podgrzewaniu wody użytkowej

Pompa ciepła z funkcją klimatyzacji i podgrzewaczem c.w.u. 300 l Vivitherm Vertical

Podgrzewacz cwu 300 l z pompą ciepła Vivitherm Vertical to idealne rozwiązanie dla odbiorców modernizujących swoje instalacje nie posiadających jeszcze zasobnika wody. Dodatkowa funkcja klimatyzacji pomieszczeń wraz z osuszaniem to niewątpliwie dodatkowa zaleta urządzenia.

Urządzenie dostosowane jest do zabudowy wewnętrznej i nie wymaga obsługi użytkownika, ponieważ sterowane jest własną automatyką.
Cechy podstawowe:
 • Moc grzewcza - 2,8kW
 • Pobierana moc elektryczna - 0,8 kW
 • Temperatura maksymalna wody - 70°C
Opis produktu

Pompa ciepła umożliwia nam w efektywny sposób pobieranie ciepła z otaczającego nas środowiska. Pobierając ciepło z miejsca o niższej temperaturze podnosi temperaturę czynnika, pozwalając na wykorzystanie pobranej energii do celów grzewczych. Dolne źródło ciepła może stanowić powietrze, grunt czy też woda.

Podstawową zaletą pompy ciepła jest to, że charakteryzuje się dużo mniejszym poborem energii elektrycznej w stosunku do oddanej energii cieplnej.

Jeśli pragniesz ogrzewać wodę w sposób tani i ekologiczny bez dymu i gazu w sposób bezpieczny, mamy dla ciebie pompę ciepła ViVitherm Vertical. To rozwiązanie jest odpowiedzią na twoje pytania, czy można prościej i ekonomicznej ogrzewać wodę do kąpieli, przy zachowaniu pełnego komfortu użytkowania. ViVitherm Vertical spełni twoje oczekiwania w stu procentach. Zapewni ciepłą wodę dla całej rodziny a rachunek za energię będzie o wiele niższy niż tradycyjnie. Koszt przygotowania ciepłej wody użytkowej przez pompę ciepła ViVitherm Vertical jest 80% mniejszy niż przy korzystaniu z tradycyjnych źródeł. Ceny energii ciągle rosną, wiec inwestycja w urządzenie pozwalające na oszczędności jest rozsądną decyzją. Natura daje nam wiele źródeł energii, wybierając pompę ciepła ViVitherm Vertical chronisz ją, gdyż wybierasz źródła odnawialne.
schemat działania pompy
Zarówno pompy ciepła jak i kolektory słoneczne wymagają zasobnika, który będzie akumulował ciepło. Uzupełnienie instalacji z kotłem na paliwo stałe o powietrzną pompę ciepła i kolektory słoneczne jest bardzo korzystne ze względu na kłopotliwe oraz ekonomicznie i ekologicznie nieuzasadnione eksploatowanie kotła poza sezonem grzewczym. Przedstawiony model zaopatrzony jest w taki właśnie zasobnik.
Pompa współpracuje z każdym rodzajem kotła( węglowe, gazowe, kominek z płaszczem wodnym i kolektorami solarnymi )za sprawą dodatkowej wężownicy o powierzchni 1,5 m2
tabelka - dane techniczne
Zalety produktu:

 • Wysoka jakość wykonania i intuicyjna obsługa
 • Szybki zwrot inwestycji ok. 4 lata
 • Niski pobór energi elektrycznej w stosunku do oddanego ciepła
 • 300l zbiornik i wężownicą ze stali nierdzewnej
 • Unikatowa konstrukcja skraplacza oddającego ciepło
 • Funkcja klimatyzacji pomieszczeń z równoczesnym osuszaniem powietrza
 • Układ sprężarkowy z zaworem czterodrogowym i systemem pozwalającym na pracę w temp. -20oC
 • Izolacja pianką poliuretanową - niskie straty ciepła ok. 2% na dobę
pompy ciepła

Dostarczamy i doradzamy w wyborze optymalnych pomp ciepła na terenie Warszawy i innych miast. Wybierz specjalistów w dziedzinie klimatyzacji i pomp ciepła, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.