SERVICE OVERVIEW

Instalacja fotowoltaiczna to ekologiczny, nowoczesny sposób na zaopatrzenie w prąd domu jednorodzinnego, całego gospodarstwa, a nawet dużej instytucji. Ze względu na brak emisji szkodliwych spalin jest ona chętnie wybierana przez osoby prywatne, które mogą liczyć na znaczne obniżenie rachunków za prąd – głównie dzięki rządowym dotacjom z tytułu montażu paneli. Korzystanie z fotowoltaiki jest długotrwałe, jak również praktycznie bezpłatne. W naszej ofercie znajdziesz propozycje instalacji dla Klientów z Mińska Mazowieckiego, Józefowa, Otwocka, a także Warszawy i okolic.

Na jakiej zasadzie działa fotowoltaika?

Panele zbudowane z ogniw fotowoltaicznych zamieniają energię słoneczną w prąd. Kiedy najmniejsza cząstka światła styka się z płytą krzemową, jest przez nią pochłaniana i zmusza foton do ruchu, co wzbudza przepływ prądu stałego. Aby uzyskać energię potrzebną do zasilenia domu, potrzebny jest falownik, zwany inwerterem, który zamienia prąd stały w zmienny. Na zestaw fotowoltaiczny składają się elementy takie jak:

  • panele monokrystaliczne lub polikrystaliczne zbudowane z ogniw,
  • inwertery,
  • konstrukcja wsporcza,
  • okablowanie,
  • zabezpieczenia AC i DC,
  • liczniki potrzebne do monitorowania zużycia i produkcji energii elektrycznej,
  • akumulatory z regulatorem ładowania lub off-grid.

Zaletą nowoczesnej fotowoltaiki jest możliwość połączenia jej np. z systemem smart dom czy żarówkami energooszczędnymi.

Ogniwa monokrystaliczne i polikrystaliczne – jak wybrać serce instalacji fotowoltaicznej?

Współcześnie Klienci mają do wyboru dwa rodzaje ogniw – monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Pierwsze z nich charakteryzują się większą wydajnością, mniejszą powierzchnią instalacji, większą trwałością i dłuższym czasem gwarancji. Są jednak droższe w stosunku do paneli polikrystalicznych – tańszych w instalacji, wykorzystywanych tam, gdzie inwestorowi zależy na szybszym zwrocie kosztów przedsięwzięcia. Panele różnią się też kolorem (standard, black, full black) oraz wymiarami. Przed przystąpieniem do budowy fotowoltaiki na dachu domu należy sprawdzić stan krokwi, blachy lub dachówek.

Dotacje do fotowoltaiki na terenie Warszawy, okolic i całej Polski

Na realizację fotowoltaiki można uzyskać atrakcyjne dofinansowania. Właśnie dlatego tak chętnie jest ona wybierana przez coraz więcej osób. Jednym z najbardziej znanych programów jest “Mój Prąd”, pozwalający sfinansować do 50%, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych, kosztów mikroinstalacji w ramach jednego przedsięwzięcia. Jeśli jesteś zainteresowany budową instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu lub firmie – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Zaprojektujemy, wybudujemy, a także pomożemy wypełnić wszelkie formalności!