SERVICE OVERVIEW

Chłodnictwo przemysłowe – montaż i SERWIS – Warszawa

Chłodnictwo stanowi dział techniki traktujący o odprowadzaniu ciepła ze środowiska chłodzonego, co ma na celu utrzymanie temperatur niższych, niż te panujące w otoczeniu. Wzrost zainteresowania chłodnictwem przypadł już na okres, gdy odkryto możliwości konserwowania żywności z zastosowaniem tej techniki, jednakże największy rozkwit dziedziny chłodnictwa to XIX wiek i rewolucja przemysłowa. Dziś urządzenia chłodnicze znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle spożywczym, lecz wszędzie tam, gdzie niezbędne jest osiągnięcie znacząco niskich temperatur.

urządzenia chłodnicze

Urządzenia chłodnicze

Prowadzimy sprzedaż montaż oraz serwis urządzeń chłodniczych. Różnego typu agregatów , zespołów sprężarkowych, czy chillerów, jednostek skraplających oraz central chłodniczych.

Proponujemy Państwu agregaty wody lodowej czyli tzw chillery które standardowo są wykorzystywane w klimatyzacji (ale oczywiście nie tylko). Standardowe parametry czynnika chłodzącego czyli wody bądź glikolu dla potrzeb klimatyzacji to 7/12°C.

agregat chłodniczy

Agregaty

Jednak to nie jedyne zastosowanie tego typu urządzeń chłodniczych. Ponadto stosujemy je w przemyśle do chłodzenia maszyn poprzez wymienniki glikolowe lub w technice spożywczej do schłodzenia np. zbiorników z mlekiem (silosów).

Instalacje wody lodowej są bardzo korzystnym wyborem gdyż są mało awaryjne a ponadto można zlokalizować chiller w bardzo dużej odległości od urządzeń odbiorczych.

skraplacz

Skraplacze

Nieodzowną częścią kompletu urządzeń są skraplacze. Stosowane są wszędzie. Pokazane na rysunku stosowane są w przemyśle chłodniczym Dobór odpowiedniego skraplacza jest niezwykle istotną kwestią.

W różnych okolicznościach stosowane są skraplacze z wymiennikiem dzielonym tak aby zimą układ pracował np na 1/3 całego skraplacza co uniemożliwi przechładzanie czynnika. Tego typu rozwiązania stosowane są zwłaszcza gdy urządzenie narażone jest na podmuchy wiatru co w innych przypadkach bez dzielonego skraplacza wywołuje niestabilną pracę całego urządzenia.

lada chłodnicza

Lady chłodnicze

W zakres naszych usług wchodzi również chłodnictwo komercyjne jak np. lady chłodnicze. Najważniejszym zadaniem chłodnictwa komercyjnego jest przechowywanie łatwo psujących się produktów. Technika chłodzenia pozwala na utrzymanie ich w stanie pierwotnym. Nowego typu urządzenia poprzez zastosowanie specjalnych kanałów nawiewnych i obniżeniu sprężu powietrza utrzymują wszelkie parametry a przy tym nie wysuszają produktów. Proponujemy urządzenia marek Eco, Gea czy Lu-ve

komory chłodnicze

Komory chłodnicze

Zajmujemy się również doborem oraz montażem komór chłodniczych i mroźniczych. Komory chłodnicze zbudowane są ze ścianek wypełnionych poliuretanem (minimalna gęstość to 40 kh/m3) i spełniają normy EU. O wyborze komory – materiału z jakiego jest zbudowana, jego grubości decyduje klient jednak pewne zalecenia są obowiązkowo przestrzegane.

Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie czyli typowo pod danego klienta z uwagi na bardzo duże zróżnicowanie chłodzonego towaru jak i na pożądaną temperaturę. W przypadku bardzo niskich temperatur stosuje się ogrzewanie podłogowe i warstwy izolacyjne. Stosowane przez nas komory mogą być również jako modułowe zbudowane są z płyt o rdzeniu poliuretanowym o gr. 80mm, łączonych ze sobą za pomocą specjalnych zamków. Jest to beznarożnikowy system konstrukcji, który ogranicza ilość złączeń, co zwiększa szczelność a tym samym ogranicza zużycie energii. Specjalne zamki gwarantują odpowiedni docisk, sztywność oraz dużą wytrzymałość konstrukcji

automatyka chłodnicza

Automatyka i armatura chłodnicza

Układ chłodniczy wyposażony jest również w układ automatyki sterującej i pomiarowej. Dostarczamy naszym klientom kompletny układ sterowania urządzeniami, oraz armaturę chłodniczą niezbędną do bezawaryjnej pracy systemu. Ponadto sterowniki mogą być podpięte w sieć tak aby klient miał możliwość sterowania układem bądź wieloma układami z pozycji obsługi komputera. Umożliwia to łatwiejszą obsługę systemu, ciągły monitoring oraz szybsze działanie serwisu w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.

 

Dostarczamy i montujemy urządzenia chłodnicze, agregaty, skraplacze, lady chłodnicze, komory chłodnicze, automatykę i armaturę chłodniczą w Warszawie i innych miastach.

Nie czekaj i postaw na specjalistów w dziedzinie chłodnictwa przemysłowego – AC Klimatyzacja – zapraszamy do kontaktu