SERVICE OVERVIEW

Automatyka klimatyzacji i chłodnictwa w warszawie

Klimatyzacja w ostatnich latach stała się rzeczą nieodzowną w domu oraz biurze oraz wszelkiego rodzaju miejscu pracy. Poprzez szereg nowoczesnych zastosowań filtrów jonów srebra, polifenolowych klimatyzacja pozwala na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu i utrzymaniu go na odpowiednim poziomie.

AUTOMATYKA

Sporym obszarem naszej działalności są układy automatyki, sterowania oraz zasilania instalacji klimatyzacji, chłodniczej czy wentylacyjnej.

Nasze rozwiązania spełniają wymogi techniczne oraz dopasowują się do specyfiki konkretnego obiektu. Naszym celem jest spełnienie oczekiwań klienta.

Zadaniem stworzenia układu automatyki jest zminimalizowanie potrzeby regulacji ręcznej przez człowieka. Układy te mają za zadanie redukcję tych działań przede wszystkim z uwagi na ekonomię oraz wygodę. Z uwagi na precyzję działania okazuje się to w dłuższym czasie eksploatacji sporo tańszym i skuteczniejszym sposobem działania niż regulacja ręczna.

W składu układu automatyki wchodzi układ mierzący układ decyzyjny oraz układ wykonawczy. Zdarza się, że wszystkie te 3 elementy zawierają się w jednym urządzeniu.

Polecamy automatykę chłodniczą takich dostawców jak Danfoss, Alco czy Ranco.

Największą gamą produktów oczywiście jest automatyka wentylacji (wszelkiego rodzaju sterowniki, falowniki czy termostaty mikroprocesorowe, itp.)

SYSTEMY BMS

System BMS czyli Building Management System jest to układ nadzoru automatyki budynku oparty na sieciach teletechnicznych. System ten łączy w sobie wiele urządzeń jak i również może łączyć wiele podsystemów. Jest to świetny system podnoszący wydajność energetyczną i optymalizację kosztów.

Z uwagi poziom zaawansowania system możemy podzielić:

Poziom najniższy czyli tzw poziom pierwszy gdizie każdy system budynkowy obecny działa niezależnie od pozostałych systemów

Kolejnym poziomem jest poziom na którym układy systemowe komunikują się ze sobą za pomocą kontrolerów

Poziomem trzecim jest poziom pozwalający na komunikację za pomocą sieci Lan

Ostatnim i najbardziej zaawansowanym systemem jest poziom czwarty który łączy ze sobą całość za pomocą wspólnej magistrali systemowej typu LonWorks czy BACnet.

Usługi automatyki w chłodnictwie i klimatyzacji wykonujemy w Warszawie i innych miastach.
Wybierz specjalistów w dziedzinie klimatyzacji i chłodnictwie, wybierz AC Klimatyzacja – zapraszamy do kontaktu.